top of page
ГоловнаСудинна хірургія › ФлебологіяТромбофлебіт    

Тромбофлебіт

 
 

 

Загальна інформація

Тромбофлебіт – це захворювання вен, внаслідок якого у просвіті вени виникає тромбоз із запаленням. Найчастіше тромбофлебіт вражає судини нижніх кінцівок і є ускладненням варикозу.

 

Небезпека тромбофлебіту глибоких вен полягає в тому, що в результаті порушеного кровообігу тромби, що утворюються, можуть відірватися і викликати тромбоемболію легеневої артерії. Пізніше лікування патології може призвести до смерті.

Якщо ви страждаєте на варикоз і стали помічати, що ноги набрякають, болять, шкіра в області гомілки стає синьою або ліловою, негайно зверніться до флеболога або судинного хірурга.

Тромбоз і тромбофлебіт_edited.png

Причини розвитку тромбофлебіту

В основі захворювання лежить утворення тромбу у просвіті вени, що виявляє себе у вигляді почервоніння, ущільнення та хворобливості підшкірної вени. Виділяють три основні причини утворення тромбу (тріада Вірхова):

  1. уповільнення струму крові (венозний застій);

  2. підвищене згортання крові (гіперкоагуляція);

  3. ушкодження венозної стінки.

Тромбоз у сфері розширених венозних вузлів називається варикотромбофлебітом.

 

Наявність тромбофлебіту на стегні, а також у ділянці підколінної ямки називається висхідним тромбофлебітом. При висхідному тромбофлебіті є високий ризик тромбоемболії (відриву тромбу), у зв'язку з чим показана екстрена госпіталізація для оперативного лікування.

 

Найчастіше причиною розвитку глибокого чи поверхневого тромбофлебіту стає варикозна хвороба. Крім того, спровокувати запалення стінок судин та утворення тромбів можуть:

  • хронічні захворювання серця та судин;

  • ендокринні та онкологічні захворювання;

  • порушення гормонального фону (прийом гормональних препаратів, вагітність, аборти тощо);

  • стан, при яких ноги довгий час перебувають без руху (параліч нижніх кінцівок, у лежачих хворих, при тривалих переїздах та перельотах).

Симптоми варикозного розширення вен на ногах
  • біль, набряк, почервоніння в ділянці запаленої вени;

  • збільшення та ущільнення варикозних вузлів;

  • підвищення температури тіла, загальне нездужання.

Записатись на  консультацію флеболога? >>>

Форми тромбофлебіту вен

Гострий. Характеризується раптовою появою болю та набряку на ногах, почервонінням шкіри. Крім того, у хворого підвищується температура і можуть збільшитись лімфовузли. При виявленні таких симптомів обов'язково зверніться до лікаря!

 

Хронічний. Виникає із гострої форми при неадекватному лікуванні. При хронічному тромбофлебіті відсутні такі яскраво виражені симптоми як при гострому. Незначні болі та набряки турбують пацієнта періодично, посилюючись лише при загостренні захворювання.

 

Також виділяють глибокий та поверхневий тромбофлебіт кінцівок.

Діагностика

В цей час в арсеналі лікарів є все необхідне обладнання та методики, необхідні для швидкої та точної діагностики захворювання. Наші флебологи проводять:

  • візуальний огляд та пальпацію, за допомогою яких визначають види та локалізацію тромбофлебіту;

  • ультразвукове дуплексне сканування вен нижніх кінцівок з метою уточнення рівня та поширеності тромбозу.

bottom of page