top of page

Атеросклероз - системний патологічний процес кровоносної системи, що виникає найчастіше в літньому віці, а також внаслідок деяких патологій. Виявляється формуванням на внутрішній стороні судин склеротичних бляшок. Збільшуючись у розмірах, вони звужують просвіт і ускладнюють кровообіг. Коли процес зачіпає сонні артерії, які відповідають за мозковий кровообіг, ситуація може стати критичною. У цьому випадку потрібна або відкрита операція на судинах або малоінвазивна ангіопластика сонних артерій.


Лікарі Клініки СИМБІОТИКА, які здійснюють стентування сонних артерій, досконало володіють цією передовою технікою та мають солідну практику в цій галузі.

дата оновлення:  22/09/2022

Стентування сонної артерії

Переваги

01

Ефективно!

В результаті повністю відновлюється функціонування сонних артерій та кровопостачання головного мозку.

02

Малотравматично та безболісно!

Втручання не потребує відкритих розрізів, невеликий прокол здійснюється під місцевою анестезією.

03

Швидко!

Операція триває близько години, перебування у стаціонарі становить лише 1 день, через 7-10 днів повністю відновлюється працездатність.

Показання для операції стентування сонної артерії

За наявності зовнішніх симптомів (перенесені ішемічні інсульти та ін.) - 50% і більше звуження внутрішнього просвіту сонної артерії

За відсутності симптоматики – понад 70% звуження діаметром ВСА.


Ці показники є орієнтовними, зрештою рішення про операцію приймає лікар на основі загальної клінічної картини. Тому вкрай важливим є огляд у кваліфікованого практикуючого судинного хірурга, здатного розпізнати її найбільш точно і прийняти правильне рішення. 

Що таке стент?

Стенти це тонкі, циліндричні каркаси з надтонкого дроту, виготовлені з особливих високотехнологічних сплавів. Вони можуть відрізнятися за формою, діаметром, матеріалом і його обробкою в залежності від місця локації та завдання. При необхідності лікар застосовує стент з лікарським покриттям, що кардинально вирішує завдання і максимально знижує ризик подальших ускладнень.





Підготовка до операції зі стентування сонної артерії

Попри мало травматичність і безпеку операції, вона вимагає спеціальної підготовки, яка включає наступні етапи:

  • Ангіографія сонних артерій – діагностична процедура, заснована на контрастній рентгенографії.

  • Аналізи крові: загальний, на згортання та біохімічний з обов'язковим виявленням рівня креатиніну (продукту розпаду обмінних процесів) та печінкових трансаміназ.

  • RW та ВІЛ.

  • Проби гепатиту.

  • ЕКГ (12 нормальних відведень).

  • Ультразвукове сканування сонних артерій (УЗДЗ).

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - місцева

Час операції - до 60 - хв.

Перебування в стаціонарі 1 день

Операція стентування.

Досвідчений ендоваскулярний хірург нашого Центру проводить пункцію цільової сонної артерії та вводить до неї балонний катетер. Потім на балон подається тиск, завдяки чому він надується і вдавлює в стінки склеротичні бляшки, звільняючи русло для повноцінного кровотоку. 


Потім розширену артерію імплантується тонка трубчаста розпірка — стент. Після цього балон видаляється, а каркасний стент залишається на місці для зміцнення стінок еластичної артерії, щоб уникнути її повторного звуження. На місце проколу накладається пов'язка.


Стентування проводиться під рентгенологічним контролем, що дозволяє хірургу чітко бачити весь процес на моніторі. Нова ангіографічна апаратура нашої клініки оснащена рентгенівськими трубками останнього покоління з унікальною технологією придушення шумів. Це дозволяє посилити чіткість зображення найтонших судинних структур без підвищення променевого навантаження на організм пацієнта. 


У разі потреби дана операція проводиться в комплексі з іншими заходами.

Команда ангіохірургів

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Тривалість перебування в стаціонарі та подальшого постільного режиму визначається за загальною клінічною ситуацією лікарем. Найчастіше наші пацієнти перебувають у палаті 1 добу за умов повного комфорту та кваліфікованого догляду. При виписці лікар дає вичерпні рекомендації щодо прийому препаратів, раціону харчування, способу життя та повернення до теплових процедур та звичайних навантажень (зазвичай 7-10 днів).

bottom of page