Емболізація вен та артерій – це малоінвазивна ендоваскулярна операція. Виконується рентгенохірургічним методом і полягає у цілеспрямованому закритті вен та артерій емболами – спеціальними дрібнодисперсними наповнювачами або лікарськими препаратами. Метою закорковування є виведення патологічно зміненої ділянки кровоносної мережі із загального кровообігу. Це може бути необхідно при судинних аномаліях (небезпечне розширення та витончення стінок судин), кровотечі або пухлини для припинення їх харчування.
Ендоваскулярні хірурги Клініки Симбіотика виконують емболізацію вен та артерій будь-якої складності, характеру патології та локалізації.
дата оновлення: 22/09/2022
Емболізація вен та артерій
Переваги
01
Спеціально обладнані рентгенохірургічні операційні та досвідчені ендоваскулярні хірурги, які досконало володіють даною інноваційною методикою хірургічної допомоги.
02
Висока ефективність операцій при різних патологіях систем організму, включаючи онкологію.
03
Максимальна безпека, мала операційна травма, швидке відновлення. Індивідуальні програми лікування з урахуванням комплексного підходу.
Які операції з емболізації вен та артерій ми проводимо
В цей час методика емболізації знаходить все ширше застосування у різних напрямках медицини. Вона застосовується у серцево-судинній хірургії, а гінекології та урології, при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту і т.д.
Ендоваскулярні хірурги Клініки Симбіотика виконують такі операції з емболізації судин:
Емболізація легеневих або бронхіальних артерій
Емболізація вісцеральних артерій аорти (печінки, нирок, кишківника, селезінки, шлунка)
Емболізація артерій тазу
Емболізація артерій передміхурової залози
Емболізація вен насіннєвого канатика
Підготовка до емболізації вен та артерій
Перед операцією проводиться повне обстеження пацієнта для виявлення можливих протипоказань і правильного вибору хірургічної тактики.
Після консультації з хірургом пацієнту необхідно зробити електрокардіограму, отримати висновок кардіолога, пройти лабораторну діагностику сечі та крові для виявлення інфекційних патологій, визначення групи, резусу та згортання крові, її загальних та біохімічних показників для оцінки роботи печінки та нирок.
За індивідуальними показаннями можуть бути призначені інші апаратні дослідження.
Дуже важливо повідомити лікаря про всі свої хронічні та перенесені захворювання, плановану або наявну вагітність, оскільки операція проводиться під рентгенологічним контролем.
Після госпіталізації пацієнта консультує лікар-анестезіолог для ухвалення рішення щодо безпечної анестезії.
Техніка проведення операції
Доступ через точковий прокол
Анестезія - комбінована
Час операції - до 60 - хв.
Перебування в стаціонарі 2 дні
Емболізація артерій та вен
Хірургічне втручання ендоваскулярним способом проводиться під місцевою анестезією. За показаннями чи за бажанням пацієнта може бути використана заспокійлива седація.
Під час операції присутній лікар-анестезіолог, моніторинг серцебиття, артеріального тиску, інших життєво важливих показників.
Операція проводиться в умовах рентгенологічної операційної, оснащеної ангіографом. Візуальний контроль здійснюється рентгенологічно, для чого в кров пацієнта вводиться контрастна речовина.
Найчастіше для надшкірного доступу використовується стегнова артерія. Через невеликий точковий розріз хірург, що оперує, вводить в неї довгу тонку пластикову трубку-катетер і проводить його по природному кров'яному руслу до потрібного місця. Переконавшись, що кінець катетера досягнув потрібної точки, лікар вводить через нього спеціальний синтетичний наповнювач, платинові мікроспіральки або емболізуючий лікарський препарат.
У деяких випадках, найчастіше при аневризмі з великою шийкою, операція доповнюється установкою стента - тонкої металевої сітки, що утримує стінки судини в нормальному положенні та не допускає випар наповнювача в кров'яне русло.
На закінчення операції робиться серія рентгенологічних знімків у тому, щоб переконатися, що кровотік у місці емболізації відсутня. На місце розрізу накладається туга асептична пов'язка.
Команда ангіохірургів
Реабілітація
Ендоваскулярні операції набагато менш травматичні, ніж відкриті хірургічні втручання, вони не вимагають навіть накладання швів. Хворий проводить у ліжку кілька годин, а потім 1-2 дні перебуває у стаціонарі клініки під наглядом лікаря, після чого виписується додому. Протягом кількох місяців після операції на судинах необхідно виключити авіаперельоти, гарячі процедури (бані та сауни) та інші підвищені навантаження на серцево-судинну систему.