top of page

Ендопротезування артеріальним аневризм стент-графтом - це сучасний хірургічний метод виключення патологічно розширених ділянок артерій із загального кровотоку.


На сьогодні це мінімально травматична альтернатива відкритої хірургічної операції, що значно знижує ризики ускладнень, терміни реабілітації та дає добрий відсоток сприятливого прогнозу на майбутнє.


дата оновлення:  22/09/2022

Ендопротезування аневризм артеріальним стент-графтом

Переваги

01

Хірургічне втручання проводить бригада висококваліфікованих хірургів, які мають великий клінічний досвід ендоваскулярних операцій при патологіях будь-якої складності.

02

Для встановлення використовуються сучасні моделі стент-графів європейських та американських виробників із сплавів найвищої якості. Їхні моделі та параметри підбираються строго індивідуально для кожного пацієнта.

03

Операційні оснащені спеціальним рентгенографічним обладнанням у поєднанні із сучасним мікрохірургічним інструментарієм.

Показання до ендопротезування аневризм артерій

Прямими показаннями до цього хірургічного втручання є:

  • Аневризма грудного чи черевного відділу аорти досить великого розміру, коли він небезпека розриву чи тромбозу перевищують операційні ризики.

  • Діагностика збільшення аневризми за результатами регулярних УЗД (контрольний показник – понад 0,5 см протягом року).

  • Емболія (перенесення аневризми тромбів, що утворюються в мішку, в артеріальне русло).

  • Супутній больовий синдром, який може бути ознакою загрозливого розриву.

Вибір операційного доступу та необхідність втручання в кожному випадку визначається лікарем клініки, виходячи з індивідуальної клінічної картини та стану здоров'я пацієнта в цілому. 


З розвитком та вдосконаленням ендоваскулярних технологій перевага все частіше надається закритим малотравматичним втручанням.

Що таке стент-графт?

Стент-графт являє собою тонку металеву сітку трубчастої форми, що саморозкривається, покриту з внутрішньої сторони герметичним полімером (графтом). Спеціальне внутрішнє покриття виключає його обростання бляшками холестеринів і розвиток на цьому тлі повторного звуження.


Імплантат встановлюється у просвіт судини у місці утворення аневризми та звужує русло кровотоку до нормальних розмірів. Установка його проводиться через невеликий шкірний прокол у стегнової вені для доступу до порожнини пошкодженої судини. Операція виконується за умов спеціальних гібридних операційних, обладнаних рентгенологічною мікрохірургічною апаратурою.


Передопераційна підготовка

Підготовка до операції включає:

  • Проходження електрокардіограми та консультація кардіолога щодо її результатів.

  • Рентгенологічне обстеження органів грудної клітки та черевної порожнини залежно від локації аневризми.

  • Лабораторна діагностика - аналіз сечі та ряд досліджень крові: загальний, на біохімічні показники (сечовина, креатинін), згортання (каогулограма), наявність інфекцій, група-резус.

  • Одразу після госпіталізації — консультативний огляд лікарем анестезіологом, який буде присутнім під час операції.


У разі потреби екстреного хірургічного втручання передопераційний комплекс досліджень проводиться у терміновому порядку. Госпіталізація та операція можуть бути проведені в день звернення (натще).

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - комбінована

Час операції - до 240 - хв.

Перебування в стаціонарі 2 дні

Ендопротезування аневризм артерій стент-графом

Втручання провадиться в операційній, обладнаній ангіографічною апаратурою. У складі бригади хірургів присутні серцево-судинні та ендоваскулярні фахівці, лікар-анестезіолог. Здійснюється повне моніторування стану пацієнта та роботи його життєво важливих систем.


Як знеболювання зазвичай застосовують місцева провідникова анестезія. У кров'яне русло вводиться контрастна речовина для чіткого зображення зони операції на моніторі ангіографа.


Для доступу використовується невеликий розріз в стегні, в який лікар, що оперує, вводить гнучкий провідник-катетер з розміщеним усередині складеним стент-графом. Під візуальним рентгенологічним контролем хірург просуває катетер артеріальним руслом до місця аневризми. Після досягнення місця установки ендопротез висувається з провідника, мимоволі розкладається і встає у просвіт патологічно зміненої артерії. Спеціальний балон усередині металевої сітки служить для більш повного розкриття і щільної установки всередині посудини. Після цього катетер і балон виводяться назовні, місце проколу ушивається судинним швом із установкою дренажу і закривається тугою асептичною пов'язкою.


При утворенні аневризми у зоні розбіжності (біфуркації) аорти встановлюється спеціальна конструкція стент-графа, що з двох компонентів.


На заключному етапі операції проводиться контрольна ангіографія, що складається із серії рентгенівських знімків.


Результат операції: встановлений стент-граф надійно перекриває порожнину аневризми та проводить кров без контакту з розширеною порожниною артерії. В результаті з часом вона тромбується та зменшується у розмірах.

Команда ангіохірургів

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Реабілітаційний період


Термін післяопераційного перебування у стаціонарі Центру хірургії становить 2-3 дні. Лікар спостерігає динаміку стану пацієнта, оцінює коректність установки стента за результатами контрольного УЗД. Після виписки додому необхідно кілька місяців дотримуватися щадного режиму життя, виключити відвідування лазень і саун, будь-які підвищені фізичні навантаження, авіаперельоти.


У післяопераційному періоді показано регулярне спостереження у лікаря з метою оцінки динаміки патології та стійкості результату операції.

Кожен випадок аневризми артерій, включаючи аорту, має свої клінічні особливості, індивідуальний перебіг та персональні ризики. Тому для кожного пацієнта Центру лікарі розробляють свою програму хірургічного лікування, беручи до уваги всі супутні фактори.


Звертаючись до нашої клініки, ви можете бути впевнені, що вам буде запропоновано оптимальний варіант лікування патології, виходячи із найсучасніших досягнень світової медицини.

bottom of page