top of page

Закриття дефекту міжпередсердної перегородки - малотравматична операція при вродженій ваді серця, що являє собою отвір у перегородці між передсердями. Сучасна медицина дозволяє усунути дефект малоінвазивним ендоваскулярним методом без відкритої операції на серці, необхідності його зупинки та застосування системи штучного кровообігу. Як латка дефекту використовується сітчастий оклюдер зі сплаву нікелю і титану, що має властивість пам'яті форми. Всередині сітка заповнена тонкими синтетичними полімерними нитками. До місця встановлення латки доставляється у складеному вигляді усередині спеціального гнучкого катетера-провідника по природному кров'яному руслу через невеликий шкірний прокол у стегні.

Завдяки надшкірному доступу та малій операційній травмі операція переноситься набагато легше і має надзвичайно малий відсоток ускладнень. Виконується дане хірургічне втручання виключно за умов спеціально обладнаної рентгенологічної операційної.

дата оновлення:  22/09/2022

Закриття дефекту міжпередсердної перегородки

Переваги

01

Інноваційне оснащення клініки, операційних блоків, найсучасніші та якісні витратні матеріали.

02

Висококваліфіковані  ендоваскулярні хірурги із великим досвідом клінічної практики. Наші лікарі провели десятки успішних ендоваскулярних операцій із закриття ДМПП у пацієнтів різного віку та з патологіями будь-якої складності.

03

Мінімальний ризик післяопераційних ускладнень, мінімальна операційна травма, відсутність шрамів, коротка реабілітація.

Показання для закриття ДМПП

Показанням до хірургічного лікування ДМПП є навантаження у роботі правого передсердя у зв’язку із значним перекиданням артеріовенозної крові через дефект у перегородці. У разі наростання симптоматики серцевої недостатності та інших супутніх патологій ускладнень втручання вважається необхідним незалежно від інших показань.


Протипоказанням до ендоваскулярного закриття на користь відкритої операції є стеноз порожнистих вен та непереносимість контрастної речовини.


Кожен клінічний випадок розглядається нашими ендоваскулярними хірургами в сукупності всіх індивідуальних факторів, після чого приймається виважене рішення щодо доцільності ендоваскулярного закриття ДМПП.

Передопераційна підготовка

Перед хірургічним втручанням необхідне повне обстеження організму для мінімізації ризиків та досягнення найкращого результату операції.


До нього входять:

  • Консультативний прийом серцево-судинного хірурга.

  • Консультація лікаря-анестезіолога (при вступі до стаціонару).

  • Електрокардіографія із висновком кардіолога.

  • Лабораторна діагностика сечі та крові на загальні показники, біохімію, наявність інфекційних груп, згортання та інші.


За індивідуальними показаннями може бути призначено консультацію інших вузьких фахівців для комплексного рішення про допуск до операції.

Техніка проведення операції

Доступ через точковий прокол

Анастезія - місцева

Час операції - до 60 - хв.

Перебування в стаціонарі 1 день

Техніка ендоваскулярного закриття дефекту міжпередсердної перегородки

Втручання проводиться у спеціально обладнаній рентгенологічній операційній. Як знеболювання використовується місцева анестезія під контролем лікаря-анестезіолога. За потреби можлива седація.


Для візуального контролю над перебігом втручання використовується ангіограф — рентгенологічний апарат, на моніторі якого хірург бачить операційне поле в якісному оптичному збільшенні. Для чіткості зображення використовується безпечна контрастна речовина, яка вводиться в кров'яне русло.


Перед втручанням проводиться УЗД серця, для цього використовується трансстравохідний датчик, що дає найбільш повну анатомічну інформацію про дефект.


Оперуючий лікар робить прокол глибокої стегнової вени, через який до неї вводиться катетер-провідник із вставленим до нього складеним оклюдером. Потім він просуває гнучкий катетер природним ходом вени до передсердя, підводить до місця дефекту в міжпередсердній перегородці та виводить з нього оклюдер. Латка мимовільно розправляється і встає на місце, закриваючи отвір. Згодом вона проростає живою тканиною і стає непроникною, утворюючи фізичний заслін перекидання крові з лівої камери в праву.


Якщо оклюдер встав не дуже точно, зі зміщенням він може бути втягнутий назад у провідник і поставлений заново в правильне положення. Це унеможливлює його некоректну установку.


Втручання завершується видаленням катетера та накладенням стерильної пов'язки на місце проколу. Згодом ранка легко закривається сама, накладання швів не потрібно.


Операція із закриття дефекту міжпередсердної перегородки демонструє хороші віддалені результати щодо нормалізації гемодинаміки — правильного розподілу тиску кров'яного русла на різних його ділянках.

Команда ангіохірургів

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Операція відноситься до «хірургії одного дня», вже за добу пацієнт зазвичай виписується додому. На місці проколу та введення катетера протягом деякого часу має залишатися асептична пов'язка.


На тлі введення трансстравохідного датчика деякий час може відчуватись дискомфорт, прядіння у горлі. Лікар призначить антибактеріальну та протитромбну терапію. Обмеження на фізичні навантаження зберігається 1 місяць. Протягом пів року після операції оклюдер ендотелізується, тобто. повністю проросте власними клітинами серцевої тканини. На цей період необхідно виключити можливість вагітності та планову вакцинацію. Через пів року всі післяопераційні обмеження знімаються.

bottom of page