top of page

Стентування судин та артерій

 

Зміна структури внутрішніх стінок судин (утворення атеросклеротичних бляшок і т.д.) призводить до звуження артерій та вен та виникнення серйозних захворювань серцево-судинної системи, які часто не піддаються стандартним методам лікування.

 

У групі ризику люди старше 50 років, проте останнім часом інфаркти, інсульти, ішемічна хвороба серця, атеросклероз все частіше трапляються і щодо молодих пацієнтів. На першій стадії захворювання звуження судини не дається взнаки, проте при закритті просвіту більш, ніж на 50% порушуються функції вени або артерії.

%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%82%D1%

Відновити прохідність судин можна за допомогою сучасного методу ендоваскулярного – стентування. Суть процедури полягає у штучному розширенні звуженої ділянки судини за допомогою встановлення спеціального каркасу – стенту.

Фахівці відділення ендоваскулярної хірургії Клініки СИМБІОТИКА успішно виконують стентування коронарних артерій, а також сонних, стегнових, ниркових та інших артерій та вен.

Які операції на серці та судинах ми проводимо

Ендоваскулярні хірурги нашого Центру успішно виконують ангіопластику та стентування всіх видів судин та артерій, у тому числі коронарних артерій, а також сонних, стегнових, ниркових та інших артерій та вен.

 

Покази до стентування артерій та вен

Значний досвід ангіохірургів нашого Центру дозволяє проводити всі види стентування в кардіології при різних захворюваннях серцево-судинної системи. Найчастіше це ендоваскулярне втручання виконують при:

  • ішемічній хворобі серця;

  • інфаркті міокарда;

  • атеросклерозі, тромбозі або закупорці артерій нижніх кінцівок;

  • профілактиці інсульту пацієнтам, які страждають на гіпертонію;

  • атеросклероз артерій черевної порожнини.

Залежно від клінічного випадку, ми можемо виконати стентування судин одночасно з діагностичною процедурою – коронарографією чи ангіографією.

1. Висока ефективність

Стентування дає позитивний результат при лікуванні більшості серцево-судинних захворювань.

2. Безпечність

Операція із стентування проводиться під місцевою анестезією через невеликий прокол.

 

3. Швидке відновлення

Операція триває не більше години, а до звичайного способу життя пацієнт зможе повернутись через 7–10 днів після втручання.

Підготовка до стентування

Для отримання позитивних результатів ендоваскулярного втручання перед проведенням стентування пацієнти проходять передопераційну підготовку. Лікуючому лікарю важливо отримати якомога більш повну інформацію про поточний стан пацієнта, перенесені або наявні хронічні захворювання, алергічні реакції тощо.

 

Важливий етап передопераційної підготовки - проведення ангіографії - рентгеноскопічного дослідження необхідного судинного басейну. Крім того, в ході обстеження пацієнти здають аналізи крові, сечі, виконують ЕКГ, отримують консультацію фахівця щодо ендоваскулярних методів діагностики та лікування.

 

Проведення повного обстеження дає можливість виявити протипоказання до встановлення стентів (виражена ниркова або дихальна недостатність, захворювання, що супроводжуються порушенням зсідання крові, алергія на йод, занадто велика кількість звужених ділянок судин).

Види стентів

Стент - це маленький дротяний каркас циліндричної форми, виконаний із сучасних матеріалів. Наші ангіохірурги використовують новітні розробки, вибираючи оптимальний варіант для імплантації стенту в залежності від місця його встановлення.

 

Так, для розширення коронарних судин ми використовуємо дротяні, кільцеві, сітчасті або тубулярні стенти, виготовлені з спеціальних сплавів і розширюються за допомогою балонів. Відновлення просвіту периферичних судин проводиться за допомогою стентів, що саморозширюються, зі спеціального сплаву.

Крім того, залежно від клінічної картини лікар може порекомендувати встановити звичайний стент або стент з лікарським покриттям, що дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень.

Доступ через точковий прокол

Анестезія

місцева

Час операції -  60 - 90 -  хв.

Перебування в стаці-онарі до 2 діб

Техніка проведення стентування

Як правило, доступ до ураженої судини здійснюється через велику артерію, наприклад, стегнову. Місце пункції обробляється антисептиком, вводиться анестетик. Через прокол лікар вводить в судину інтродюсер: трубочку, яка захистить стінки судини і служитиме «провідником» для інструментів.

Балонна дилатація

 

Це перший етап операції з розширення звуженої ділянки судини. Через інтродьюсер лікар вводить у вену або артерію катетер з балоном, який роздмухується в місці звуження і «розплющує» атеросклеротичні бляшки.

Встановлення стенту

 

Для фіксації стінок у «розправленому» стані до місця стенозу доставляють стиснутий стент. Він розкривається самостійно або при надуванні балона і надійно фіксується на стінках судини. Залежно від об'єму звуження, може бути імплантовано кілька стентів різного розміру.

Після встановлення стентів всі інструменти видаляють, а на місце проколу накладають пов'язку. В середньому процедура триває протягом години, при цьому ви не відчуєте біль та дискомфорт.

Усі етапи стентування виконуються під рентгеноскопічним контролем.

Команда інтервенційних хірургів

Записатись на  консультацію лікаря? >>>

Реабілітація після стентування

Відразу після операції пацієнти надходять до стаціонару. Тривалість постільного режиму визначає лікар. Після виписки слід дотримуватись рекомендацій фахівця з прийому лікарських препаратів, дієти, способу життя.

 

Протягом 7-10 днів після операції необхідно утриматися від активних фізичних навантажень та теплових процедур.

Стентування судин – це малоінвазивна операція, що дозволяє ефективно позбавлятися більшості серцево-судинних захворювань. У нашому Центрі подібні втручання проводять кваліфіковані ангіохірурги, які мають значний досвід у лікуванні судинних патологій.

У нашому центрі ви знайдете найсучасніші методики та доступні ціни на стентування судин.

bottom of page