top of page
Головна › Кардіохірургія Руйнування "м’язових містків" серця

Руйнування «м’язових містків» серця

Тарас Рудик.jpg

Тарас Рудик

кардіохірург

Зміст статті:

мязовий місток

Що таке операція з руйнування м’язових містків?

Операція полягає у відновленні кровопостачання серця шляхом розсічення волокон серцевого м'яза, які стискають артерію, наче ″зашморг″.

Зазвичай коронарні артерії, які живлять серце кров'ю, розташовуються на поверхні серця, віддаючи гілочки в глибину. Проте, іноді судина може зануритися з поверхні серця у його глибину на деяку відстань. Виглядає, ніби через судину ″перекидається″ місток з м'язів (звідси й назва патології).

Під час кожного скорочення серця та ділянка судини, яка охоплена м'язом, перетискається і втрачає здатність пропускати через себе необхідну кількість крові.

Мязеві містки.png

Золотим стандартом оцінки кровопостачання серця є коронарографія. Під час коронарографії можна чітко побачити  місце звуження судини під час систоли (скорочення) серця, визначити чітку локалізацію та протяжність м’язового містка.

особливості мязовий місток
Особливості операції з руйнування м’язових містків.

Оскільки операція полягає у відновленні кровопостачання серця, то вона подібна до коронарного шунтування на серці, що працює.

В переважній більшості випадків, у клініці Симбіотика, такі втручання виконуються мініінвазивно (без розрізу грудної клітки).

Кардіохірург знаходить місце, де судину перетискає м'яз і, розтинаючи його, ″звільняє″ коронарну артерію.

Проте бувають випадки, коли судина пірнає настільки глибоко, що розтинаючи м’язовий ″зашморг″, можна зробити у серці дірку (у прямому розумінні цього слова). Тоді рекомендовано виконати коронарне шунтування.

Ще одна особливість пов'язана із віком пацієнтів. Як правило, така патологія виявляється у молодих людей. Адже порушення кровопостачання серця зумовлене не розвитком атеросклерозу, а особливістю локалізації коронарних артерій (судин, які живлять серцевий м'яз).

Що ми очікуємо мязовий місток
Що ми очікуємо від операції?

Операції з руйнування м’язових містків судин серця, як правило, дуже ефективно піднімають рівень якості життя, адже патологія стосується переважно молодих людей.

Наприклад, до операції пацієнти не можуть виконувати побутові фізичні навантаження без приступів стенокардії (дискомфорт, стискання, печіння за грудиною тощо). А після операції – повертаються до повноцінного життя (відповідно до віку та попередньої фізичної форми). Якщо людина любила активний відпочинок, фітнес чи фізкультуру - вона може повертатись до своїх улюблених занять. Звичайно, після відповідної реабілітації.

Власне, для того, щоб відновити повноцінну якість життя, і виконується операція руйнування м'язових містків судин серця.

  • 18 років стажу роботи кардіохірургом
  • лікар - кардіохірург вищої категорії
  • 2000 успішно проведених операцій на серці
  • володіє методикою мініінвазивної хірургії серця
  • дійсний член Європейської асоціації кардіохірургії
Тарас Рудик
Кардіохірург, медичний директор ТОВ "Клініка СИМБІОТИКА"
%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_edited.pn
Які ризики мязевий місток
Які ризики операції руйнування м’язових містків?

Специфічним для даної операції ризиком є небезпека порушити цілісність стінки серця під час розрізання м’язових волокон, коли артерія проходить дуже глибоко. Однак, ці ризики вдається спрогнозувати під час коронарографії та відразу запланувати шунтування такої артерії.

Ще одна складність полягає у тому, що судина може повністю заховатися у  товщі м'яза, і її взагалі важко знайти.

Усім без винятку пацієнтам нашої клініки, відповідно до світових стандартів доказової медицини, ми прогнозуємо виникнення та розвиток можливих ускладнень операції за допомогою системи euroSCORE II. Це міжнародний спеціалізований калькулятор можливих ризиків кардіохірургічних втручань, куди вносяться анонімні медичні дані хворого. Після аналізу та обробки медичної інформації ми маємо відсоткове значення різноманітних можливих ризиків операційного втручання і обговорюємо їх з пацієнтами та їх родинами, відповідно плануючи операцію.

Реабілітація мязевий місток
Реабілітація після операції.

Після мініінвазивної операції з руйнування м’язових містків судин серця практично відсутня якась спеціальна реабілітація. Після виписки зі стаціонару, що буває переважно до тижня часу після операції, людина може повертатись до попереднього способу життя. Не має потреби в сторонньому догляді та допомозі членів сім’ї.

 

Пацієнт може повертатись до улюблених занять, роботи, бізнесу.

Проте терміни та особливості реабілітації індивідуальні та корегуються на повторних візитах.

bottom of page