top of page

Зняття гіпсу – це процедура зі зняття гіпсової пов'язки, накладеної для іммобілізації пошкодженої кістки та створення умов її зрощення. Маніпуляція проводиться лише за призначенням лікаря-травматолога. Самостійне зняття гіпсу раніше може призвести до неповного зрощення кісток і їх пошкодження навіть при невеликому навантаженні.

Зняття гіпсової пов'язки – безболісна, безпечна та нескладна процедура. Відразу після неї травматологи клініки проконтролюють стан кінцівки та вироблять тактику подальших дій.

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Професіоналізм спеціалістів


Високий рівень кваліфікації травматологів, які оцінять динаміку загоєння перелому та дбайливо видалять гіпс.

02

Комплексний підхід: лікування та реабілітація


У нашому Центрі чудові можливості для реабілітації після переломів: фізіотерапія, масаж, ЛФК

03

Доступні ціни


Вартість послуг є оптимальною за співвідношенням ціна/якість

Показання до проведення процедури

  • Підтверджене загоєння перелому.

  • Стани, за яких потрібна зміна гіпсової пов'язки, наприклад, при поганій фіксації кінцівки.


Підготовка до процедури

Перед зняттям гіпсової пов'язки проводиться рентгенографія з метою оцінки процесу зрощення кісток. Іншої специфічної підготовки не потрібно.

Техніка проведення операції

Доступ через 

зовнішній

Анестезія

не потрібна

Тривалість операції

декілька хвилин

Перебування в стаціонарі

не потрібне

Зняття гіпсу

Якщо пацієнт перебував на амбулаторному лікуванні, зняття гіпсу проводиться також амбулаторно, під час візиту до травматолога. Лікар акуратно розрізає його ножицями чи спеціальним апаратом, щоб не пошкодити шкіру на руці чи нозі. Після цього травматолог оглядає та пальпує місце перелому, щоб переконатися у позитивній динаміці та правильному зрощенні кісток.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація після зняття гіпсу

У період перебування в гіпсовій пов'язці атрофуються м'язи та зв'язки кінцівки, порушується її кровообіг, виникає набряк, підвищується ризик розвитку тромбозів тощо.


Щоб надалі рука чи нога функціонували нормально та не розвинулися ускладнення, важливо підібрати правильну програму реабілітації.


Після зняття гіпсу потрібно поступово розробляти м'язи та наводити всі фізіологічні процеси в кінцівки (кровообіг тощо) у нормальний стан. Для цього травматолог призначить вам:

  • комплекс лікувальної гімнастики,

  • фізіопроцедури,

  • за потреби – медикаментозні препарати.


Також лікар розробить програму поступового збільшення навантажень на кінцівку і дасть рекомендації щодо щадного режиму праці та відпочинку. Усі призначення робляться в індивідуальному порядку, залежно від характеру травми, віку та способу життя пацієнта.

bottom of page