top of page

Остеосинтез грудини – це операція відновлення її цілісності після переломів. Травми, що потребують хірургічного лікування, трапляються відносно рідко. При складних ушкодженнях якісна фіксація дозволяє уникнути усунення уламків при диханні та фізичної активності.

У Клініці Симбіотика для остеосинтезу грудини застосовуються спеціальні металеві скоби, штифти або пластини. Вони дають змогу надійно закріпити фрагменти кістки.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез грудини

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Ретельна діагностика


Операція проводиться лише після повноцінного обстеження, що підтверджує необхідність хірургічного лікування.

02

Великий досвід лікарів


Втручання проводяться кваліфікованими хірургами із великим стажем.

03

Контроль одужання


У період реабілітації пацієнт регулярно приходить на прийом, щоб лікарі переконалися, що зрощення перелому відбувається без патологій.

Показання до остеосинтезу грудини

Операція призначається при неефективності консервативного лікування: при уповільненому зрощенні перелому або повторному зміщенні уламків. Крім того, хірургічне лікування використовується при складних осколкових ушкодженнях та/або значному розходжених фрагментів кістки.


Підготовка

Передопераційна підготовка включає стандартні для таких операцій обстеження:

  • рентген грудної клітки (а за недостатньої інформативності КТ або МРТ);

  • консультація оперуючого хірурга, терапевта, анестезіолога;

  • лабораторні аналізи: загальний аналіз крові та сечі, біохімічне дослідження крові (базові показники), оцінка роботи системи згортання, дослідження на вірусні гепатити, ВІЛ-інфекцію, сифіліс; також визначається групова належність крові;

  • ЕКГ;


Якщо пацієнт страждає на хронічні захворювання (наприклад, ендокринні патології), йому призначаються відповідні обстеження (аналізи, УЗД, консультації профільних фахівців тощо).

Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-3 дня

Залежно від складності ушкодження остеосинтез грудини може виконуватися відкритим або закритим способом. У першому випадку лікар широко розсікає шкіру в області ушкодження, оголюючи кістку. Потім фрагменти ставляться місце і скріплюються з допомогою титанових металоконструкцій. Наприкінці операції проводиться ушивання рани.


Закритий остеосинтез виконується через чи кілька невеликих розрізів. Огляд у цьому випадку дещо гірший, але загоєння протікає набагато швидше.


Хірургічне лікування перелому грудини дає можливість швидше повернутись до фізичної активності. Оскільки уламки надійно зафіксовані, пацієнт починає рухатися та виконувати вправи набагато раніше, ніж при консервативному лікуванні. Це дозволяє уникнути проблем, пов'язаних із тривалим перебуванням в положенні лежачи.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Пацієнт виписується додому через 1-3 дні після операції. Іммобілізація не потрібна. До загоєння швів заборонені будь-які теплові процедури (лазня, сауна, гарячий душ та ванна), купання у відкритих чи громадських водоймах. На 2-3 день пацієнт може вставати і переміщатися у межах палати чи квартири. На повноцінне зрощення фрагментів потрібно 3-5 місяців залежно від віку пацієнта та стану його здоров'я.

bottom of page