top of page

Локтьовий відросток - це частина однойменної кістки, що бере участь в утворенні відповідного суглоба. Він практично не захищений м'якими тканинами і легко травмується під час падіння з опорою на лікоть. Прості ушкодження усуваються консервативним шляхом, а при значному усуненні уламків потрібне оперативне лікування.

У Клініці Симбіотика під час перелому ліктьового відростка проводиться ефективна операція – остеосинтез спицями та дротом по Веберу. Вона дозволяє надійно зафіксувати уламки та уникнути тривалої іммобілізації.

дата оновлення:  27/10/2022

Остеосинтез ліктьового відростка

Переваги проведення в Клініці Симбіотика

01

Кваліфіковані хірурги


Операція проводиться лікарями з багатим досвідом роботи, які регулярно вдосконалюють свої знання та навички.

02

Ретельна передопераційна діагностика


Пацієнт проходить повне обстеження, щоб мінімізувати ризик непередбачених реакцій.

03

Комплексна реабілітація


У період одужання пацієнту призначаються фізіопроцедури, масаж та ЛФК для якнайшвидшого відновлення функції ліктьового суглоба.

Покази

Остеосинтез ліктьового відростка проводиться при складних переломах, які неможливо усунути консервативним шляхом, зокрема, за наявності зміщення кісткових уламків.


Підготовка

Перед втручанням пацієнт проходить передопераційну діагностику. Вона включає:

  • рентген, КТ чи МРТ постраждалої кінцівки;

  • консультації хірурга, анестезіолога, терапевта;

  • загальний аналіз сечі та крові;

  • базовий біохімічний аналіз крові;

  • коагулограму;

  • дослідження на ВІЛ, гепатити, сифіліс;

  • ЕКГ;


Якщо пацієнт страждає на хронічні захворювання, список обстежень може бути розширений.

Техніка проведення операції

Доступ через 

через розріз

Анестезія

загальний наркоз

Тривалість операції

30 - 60 хвилин

Перебування в стаціонарі

1-3 дня

Найчастіше втручання проводиться під наркозом. Лікар розсікає шкіру над ліктьовим відростком, зіставляє уламки кістки та проводить через них дві паралельні спиці. На наступному етапі фіксуються дротом, після чого на шкіру накладаються шви.


Після операції уламки кістки виявляються міцно зафіксованими, так що тривала іммобілізація гіпсовою пов'язкою не потрібна. Це дозволяє уникнути контрактури.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація

Після остеосинтезу ліктьового відростка пацієнт проводить у стаціонарі 1-3 дні. Після виписки необхідно ретельно дотримуватися рекомендацій лікаря щодо способу життя та приймання лікарських препаратів.


Дуже важливо уникати навантаження на руку, теплових процедур, забруднення післяопераційної рани. Гіпсова пов'язка, зазвичай, не накладається. Оскільки уламки зафіксовані, рука підтримується за допомогою косинки.


У міру загоєння рани потрібне обережне розширення рухової активності. Пацієнту призначається ЛФК з поступовим нарощуванням навантаження, масаж та фізіопроцедури. Уламки повністю зростаються через 4-6 місяців. Після цього дозволяється вести нормальний спосіб життя без обмежень.

bottom of page