top of page

Зміст статті:

Операційна команда

Операції на серці.

Одним із методів лікування набутих та вроджених хвороб серця є хірургічне лікування.

Хірургічне лікування хвороб серця проводиться у випадку неможливості терапевтичного чи ендоваскулярного лікування (стентування судин тощо).

 

Команда серця клініки Симбіотика володіє як класичними, так і найсучаснішими методиками мініінвазивної кардіохірургії (проведення операцій на серці без розрізу грудини),  що дозволяють пацієнтові через декілька днів після операції повернутися до звичного життя. Мініінвазивні операції важливі для ділових людей, які не можуть надовго залишити свою роботу; молодих людей та жінок, яких цікавить косметичний ефект і відсутність видимих шрамів; людей похилого віку, яким протипоказані травматичні операції.

 

Результатом розвитку кардіологічного напрямку  медичної групи Симбіотика стало відкриття у м. Стрий, Львівської області, сучасної Клініки з кардіохірургічним відділенням. 


Ми вклали всі свої знання, вміння та досвід, щоб створити кардіохірургічну клініку за світовими стандартами. Концепція клініки спрямована на надання всіх медичних послуг від діагностики серцево-судинної системи до операції на серці «під одним дахом».

У нас є діагностичне відділення, надсучасний операційний блок, у якому виконують всі види операцій на серці, реанімаційне відділення на 8 місць та стаціонарне відділення на 14 місць. Кожне ліжко оснащене спеціальною апаратурою, медичними газами, зручними кнопками виклику медперсоналу, і все це у двомісних палатах з індивідуальною системою кондиціонування.

Операційна команда
Рудик Т.jpg

Тарас Рудик

Кардіохірург

 Українсько-британської клініки СИМБІОТИКА

Тимочко М_edited.jpg

Михайло Тимочко

Кардіохірург

 Українсько-британської клініки СИМБІОТИКА

Саганський А.jpg

Андрій Саганський

Кардіохірург

Українсько-британської клініки СИМБІОТИКА

Городечний Ігор.jpg

Ігор Городечний

Кардіохірург

Українсько-британської клініки СИМБІОТИКА

Операції на серці
Команда лікарів

Медичні консультації, діагностику та операції на серці здійснюють найкращі спеціалісти  Львівщини. Всі лікарі  пройшли відповідні тривалі стажування та навчання в аналогічних клініках Європи. В структурі клініки діє Діагностична амбулаторія (кардіологія) SymbiotykaCardio/Симбіотика Кардіо у Львові (м. Львів, вул. Академіка Павлова, 12).


Кардіохірургічну команду, до якої належать  кардіохірурги, анестезіологи, перфузіологи, хірургічні медсестри, очолює відомий кардіохірург Тарас Богданович Рудик, який одним із перших в Україні почав виконувати мініінвазивні операції на серці відповідно до європейських протоколів. На початок діяльності команда лікарів вже виконала понад 1500  операцій на серці різної складності.

Мініінвазивні операції
В чому полягають міні операції?
Мініінвазивні операції на серці

Крім виконання класичних кардіохірургічних операцій,  клініка спеціалізується на проведенні операцій на серці через мініінвазивний доступ. Кардіохірург Тарас Рудик є одним з небагатьох в Україні, які мають досвід проведення таких операцій. Для успішного проведення мініінвазивних операцій на серці у Франції було виготовлено для клініки спеціальні інструменти. Для контролю якості виконання мініінвазивних операцій, у клініці використовується надсучасний 4D УЗД – апарат. Це найсучасніший метод контролю якості виконання операції на серці.


Через мініінвазивний доступ можна виконувати більшість операцій на серці, зокрема пластику міжпередсердної перегородкикоронарне шунтування (АКШ, MIDCAB), пластику і заміну клапанів серцявидалення міксоми передсердя чи кисти перикардуруйнування м’язевих містків, що стискають судини, які живлять серце, тощо.

 

Для пацієнта така операція має не тільки лікувальний, а й косметичний ефект,  що полягає у відсутності великих рубців на тілі.  А також для пацієнта значно скорочується реабілітація та післяопераційне відновлення – від місяців до декількох днів.

Ілюстрація розрізів при класичній стернотомії та мініінвазивні розрізи

%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%A1%20%D0%BA%D0%BE%

Класична операція

Мініінвазивна операція

%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%A1%20%D0%BA%D0%BE%
В чому полягає мініінвазивна операція на серці?

 

Суть мініінвазивної (малотравматичної) операції на серці полягає у розв'язання проблеми захворювання серця через невеликий розріз між ребрами (приблизно 7-10 см). При цьому значно зменшується операційна травма та суттєво скорочується реабілітаційний період. Пацієнти через декілька днів після операції повертаються до попереднього ритму життя. 

 

Такі операції показані у будь-якому віці. Молодим людям також важливим є косметичний ефект, а у старшому віці, коли велика операція на серці з розрізом грудини, може бути протипоказана, - втручання через невеликий міжреберний розріз може бути єдиним шансом на життя.

 

Мініінвазивна операція на серці (не залежно від того, чи це втручання на клапані, коронарне шунтування, корекція вродженої вади, а чи видалення міксоми серця) вимагає застосування особливих технологій, обладнання і спеціального інструментарію. 
 

Візуалізація серця здійснюється методом черезстравохідного (трансезофагального) ЕХО серця, що одночасно допомагає  контролювати підключення апарату штучного кровообігу.

 

Деякі операції (шунтування, руйнування м'язових містків, видалення кісти перикарду) можуть здійснюватися на серці, що працює, без зупинки природного кровообігу.

 

Під час таких операцій іноді треба забезпечити дихання однією легенею (роздільна інтубація). У випадку використання апарату штучного кровообігу, його під'єднання відбувається не через магістральні судини відкритої грудної клітки, а через судини ноги і (за потребою) шиї. Для запобігання ускладнень у вигляді інсультів через попадання повітря у кров'яне русло (коли передбачаються розрізи серця чи магістральних судин) застосовується вуглекисний газ, яким подається безпосередньо у внутрішній простір грудної клітки.
 

Порівняння операцій

Існує цілий арсенал спеціальних інструментів для мініінвазивних операцій.

Суть конструкції мініінвазивних інструментів полягає в тому, що вони забезпечують оператору, через невеличкий отвір у грудній клітці, достатній об'єм точних і прогнозованих рухів.

 

Звичайно використовується спеціальне безтіньове освітлення, щоб хірург мав добру видимість по всьому операційному полі.

Також, важливо пам'ятати, що асистент хірурга під час такої операції повинен добре знати і розуміти до найменших дрібниць хід втручання, адже операційне поле частково приховане від нього. Тому найбільш поширеною практикою навчання мініінвазивним методикам є вишкіл цілої команди, а не одного спеціаліста.

міні інструмент.png
Порівняння 

*Класичні та мініінвазивні методики мають як свої покази, так і протипокази. Методику та тактику виконання операції обирає тільки лікар, після проведення всіх необхідних діагностичних обстежень.

Що дає нам зменшення травми під час операції на серці?

  • зберігається цілісність грудної клітки;

  • зменшується післяопераційний біль;

  • зменшуються ризики інфікування глибоких тканин;

  • зменшується ризик кровотечі з великої поверхні рани;

  • зменшується термін перебування пацієнта у клініці;

  • краще післяопераційне відновлення функції легень;

  • швидке повернення до звичайної фізичної активності;

  • краща якість життя;

  • косметичність;

  • відсутній пост-госпітальний реабілітаційний період;

  • відсутність потреби у сторонньому догляді після виписки зі стаціонару;

  • менші фінансові витрати.

          Шановні друзі.

Що ми маємо на увазі вживаючи термін "міні"? Відповідь дуже проста. Зрозуміло, що будь-яка операція це –  розумне співвідношення користі та травми. Причому є випадки, коли користь настає відразу (наприклад, зупинка кровотечі) а іноді -  користь наростає поступово (наприклад, зменшення симптомів серцевої недостатності після корекції вади серця). Але в усіх випадках травма відбувається вже і відразу. Отож і філософія мініінвазивного методу полягає у зменшення саме травми. При цьому не можна допустити зменшення або відтермінування користі.

Надзвичайно важливо не поступитись ні якістю медичної допомоги, ні безпекою пацієнта під час мініінвазивної операції.

Ми  розуміємо, що під час будь-якого мінівтручання може виникнути потреба у конверсії (переходу) на відкриту операцію. Такий розвиток сценарію не повинен бути чимось неможливим для хірурга. Тому не може існувати "мініінвазивних" кардіохірургів. Вміння виконувати малотравматичні операції це – надбудова над базою, яка сформована класичними кардіохірургічними методиками.

І головне: мініінвазивна кардіохірургія це – не косметична хірургія. Ми боремося не за красоту, а за якісне і тривале життя пацієнта. Тому, якщо передопераційне обстеження показує, що ризики виконання втручання мініінвазивним способом переважають ризики класичного методу, ми не намагаємося за будь-яку ціну досягнути маленького розрізу.

Тарас Рудик
Кардіохірург, медичний директор ТОВ "Клініка СИМБІОТИКА"
%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_edited.pn
Ціна операції на серці

Ціна операції на серці є складовою частиною вартості лікування в нашій клініці. Вартість лікування складається з двох основних елементів: ціни операції та вартості перебування на доопераційному та післяопераційному етапах.

В окремих випадках до вартості лікування може бути додано лікування супутнього захворювання та консультації супутніх спеціалістів залучених нашою клінікою з інших медичних закладів.

Про те з чого складається ціна медичної послуги можете детальніше ознайомитись тут>>>

 

Слід звернути увагу на основні переваги офіційних оплат у нашій клініці, а саме:

  • Ви отримуєте повне розуміння про витрати, ще до початку лікування;

  • в ціну послуги включені всі необхідні витрати на проведення лікування основного захворювання (медикаменти, оплата праці лікарів, анестезіологів, вироби медичного призначення, харчування, перебування, соціальне обслуговування тощо);

  • Вам нададуть всі необхідні фінансові документи, що підтверджують проведені оплати, для страхової компанії, банку тощо.

В незалежності від того яке рішення Ви приймете (лікуватись в нашій клініці чи в будь-якій іншій), завжди звертайте увагу на наступне:

 

  • яке лікування Вам пропонують? Чи пропонують альтернативне?

  • скільки коштує лікування?

  • чи входить у вартість лікування медикаменти?

  • чи входять у вартість лікування вироби медичного призначення (оксигенатори, протези, клапани тощо) та імпланти?

  • чи входить у вартість лікування анестезія та робота анестезіолога?

  • чи входить у вартість лікування лабораторні аналізи?

  • чи входять у вартість лікування передопераційні обстеження (ЕКГ, ЕХО-серця тощо)?

  • чи входить у вартість перебування у відділенні інтенсивної терапії та стаціонарі, медикаменти та вироби медичного призначення?

  • чи входить у вартість основного лікування, лікування супутніх захворювань?

  • чи офіційні документи на оплату?

 

Відповіді на ці питання дадуть Вам змогу скласти кошторис Вашого лікування та підготуватись до нього.

Для розуміння розрахунку лікування в нашій клініці ознайомтесь зі статтею "Приклад розрахунку вартості лікування"

Ціна операції на серці

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

bottom of page