top of page
ГоловнаОтоларингологія › Гайморотомія
 

Гайморотомія

Гайморотомія - це операція з проникнення у  верхньощелепову пазуху для видалення з неї слизу, сторонніх тіл або патологічних утворень.

 

Хірургічне втручання проводиться при лікуванні хронічних гайморитів, що супроводжуються ускладненнями, при попаданні в пазуху сторонніх тіл або у разі утворення поліпів, кіст і т.д.

 

У Центрі малотравматичної хірургії Клініки Симбіотика операції з гайморотомії проводять висококваліфіковані лікарі із застосуванням сучасних методик та обладнання.

ЛОР8_edited.png

Показання до гайморотомії

  • Гострі процеси або хронічні ураження гайморових пазух, що тривалі, не піддаються консервативної терапії: гострий і хронічний гайморит.

  • Одонтогенні гайморити з чужорідними тілами в пазусі (пломбувальний матеріал, уламки коренів зубів після екстракції, матеріал після синус-ліфтингу, зубні імпланти).

  • Кісти пазух, поліпи слизової оболонки пазух.

Переваги септопластики

1.Професіоналізм лікарів

Фахівці Центру мають великий досвід виконання гайморотомії, що дозволяє ім оперувати пацієнтів любої складності

2.Малотравма-тична методика

Використання мікрохірургічних методик дозволяє звести на нуль розвиток рецидивів, зменшити ребіалітаційний період та знизити больовий синдром

3.Швидке відновлення

Час перебування в стаціонарі не більше двох діб. До звичайного життя можна повернутись через два тижня.

Підготовка до гайморотомії

Перед проведенням гайморотомії пацієнти Центру проходять повне передопераційне обстеження.

 

Комплекс заходів включає виконання загального аналізу сечі, крові, аналізів крові на інфекції (ВІЛ, гепатити, RW) і на згортання. Крім того, необхідно за призначенням потрібно зробити рентгенографію органів грудної клітки, ЕКГ, отримати консультацію стоматолога та анестезіолога, висновок терапевта.


Завдяки комплексному обстеженню ми можемо оцінити готовність пацієнта до операції, виявити протипоказання, підібрати оптимальний варіант анестезії. 

Техніка проведення процедури

Мікрохірургічна методика

Анестезія - загальний  наркоз

Час операції -   30 - 60 хвилин

Перебування в стаці-онарі - 1 день.

Мікрохірургічна гайморотомія.

Доступ до пазух носа здійснюється через природні шляхи  Під контролем лапароскопа з різними кутами огляду та за допомогою мікроінструментів лікар проводить ревізію порожнини пазухи та виконує необхідні маніпуляції: видаляє гній, кісти, поліпи чи стороннє тіло, промиває порожнину лікарським розчином.

 

Після гайморотомії протягом кількох днів може спостерігатись незначна припухлість тканин щоки з боку доступу.


Мікрохірургічна ендоназальна гайморотомія. В цьому випадку доступ до гайморової пазухи здійснюється без проколів. Лікар розширює природне чи формує штучне спів устя у сфері середнього чи нижнього носового ходу й у нього вводить мікроскоп і мікроінструменти. Подальші маніпуляції аналогічні тим, що виконуються при мікрохірургічній мікрогайморотомії.


Якщо є протипоказання до мікрохірургічного втручання, ЛОР-хірурги Центру проводять класичну операцію.


Радикальна гайморотомія по Калдвелл-Люку


При класичному способі хірург робить 5-6-сантиметровий розріз слизової оболонки під верхньою губою до кістки та відсуває тканину убік. Потім за допомогою бура або долота в передній стінці пазухи робиться отвір для введення інструментів.

 

Після цього лікар через спів устя встановлює дренаж у середній носовий хід, видаляє з пазухи гнійний вміст, промиває порожнину. Завершується операція ушиванням розрізу слизової оболонки.

Радикальна гайморотомія практично не застосовується в медичній практиці через появу малотравматичних методик.


Як правило, всі види гайморотомії в Центрі проводяться під загальним знеболенням (ендотрахеальним наркозом). При виявлених протипоказаннях до такого виду анестезії, бажанні пацієнта або невеликих обсягах операції ми застосовуємо місцеве знеболювання.


Наші фахівці – професіонали високого рівня, які мають значний досвід хірургічних втручань і досконало володіють класичними та сучасними методиками проведення операцій.

Записатись на  консультацію ЛОРа? >>>

Реабілітація після гайморотомії

Гайморотомія - малотравматична операція, тому відновлювальний період після неї мінімальний.

 

Ми рекомендуємо пацієнтам залишитися у стаціонарі під наглядом лікарів протягом 24 годин. Вільне носове дихання можливе вже в день операції, однак у наступні 5-7 днів може спостерігатися гугнявість голосу через післяопераційний набряк.


Залежно від складності операції та анестезії пацієнт залишає стаціонар через кілька годин після операції або на наступну добу. Набряк та біль після гайморотомії можуть зберігатися протягом тижня.

 

Післяопераційна реабілітація триває близько 2 тижнів. У цей період необхідно виконувати рекомендації лікаря щодо прийому призначених медикаментів, санації порожнини рота, обмежити фізичні навантаження, виключити авіаперельоти, відвідування басейну, лазні, сауни. У перші 3-5 днів після операції не можна сякати.

 

Телефонуйте та записуйтесь на прийом: +3 (067) 888-3-000.

bottom of page