top of page
ГоловнаДитяча кардіологія
 

Дитяча кардіологія

Зміст статті:

Про дитячу кардіологію

Про дитячу кардіологію

Захворювання серця у дітей є доволі поширеними, а їх своєчасне і правильне лікування є запорукою здоров’я дитини в майбутньому.

Частота вроджених вад серця становить близько 9 на 1000 (0,1%) новонароджених, та близько чверть із них (2-3 дітей) потребують лікування вже протягом перших місяців життя.

 

Вади серця, які вимагають невідкладної корекції називаються критичними. Вади серця, що не були вчасно виявлені є доволі частою причиною раптової смерті немовлят.

Окрім вроджених вад серця у дітей можуть виникати порушення ритму серця, набуті вади клапанів, легенева гіпертензія, інфекційний ендокардит, міокардит, кардіоміопатія, гіпертонія, а також може розвиватись серцева недостатність на ґрунті серцевих або поза серцевих важких хронічних захворювань.

Захворювання серця у дітей мають зовсім інші причини та фактори ризику ніж у дорослих, а отже і підхід до їх лікування відрізняється. Також, відрізняються покази до хірургічної корекції в залежності від детальної характеристики вади в кожному окремому випадку, і саме знання і досвід кардіолога гарантують вибір правильної тактики для запобігання ускладнень та проблем в дорослому віці.

Спектр анатомічних особливостей вад є дуже широкий, а при складних вадах серця кожен пацієнт вимагає індивідуального підходу та розуміння особливостей кровообігу. Саме тому, для досягнення високої якості допомоги наші спеціалісти постійно самовдосконалюються. А завдяки співпраці з дорослими кардіологами в нашій клініці пацієнти з вадами серця можуть спостерігатися навіть після досягнення повноліття.

Завдвння дит кардіолога

Завдання, що стоять перед дитячим кардіологом

Завданням дитячого кардіолога є

  • провести своєчасну повну діагностику серцевих проблем;

  • визначити покази до хірургічної чи ендоваскулярної корекції вади та оптимального часу проведення корекції щоб зберегти здоров’я дитини в майбутньому;

  • призначити медикаментозне лікування.

Після корекції вади кардіолог проводить періодичні огляди для спостереження за  залишковими патологіями,  лікування та запобігання ускладнень в майбутньому.

Для встановлення діагнозу кардіолог може провести інструментальні обстеження ехокардіографію (ЕХО-серця), електрокардіографію (ЕКГ), пульсоксиметрію (визначення рівня насичення крові киснем), добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ), Тредміл-тест чи Холтер-ЕКГ. Обсяг обстежень визначається в залежності від  особливостей кожної патології.

Що і як ми робимо
Що і як ми робимо
 

В нашій клініці дитячий кардіолог може запропонувати провести  вашій дитині ехокардіографію (ЕХО-серця), електрокардіографію (ЕКГ), пульсоксиметрію (визначення рівня насичення крові киснем), добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ), Тредміл-тест чи Холтер-ЕКГ.

Найбільш інформативним методом діагностики вад серця є ехокардіографія. В нашій клініці наявне обладнання дозволяє якісно проводити діагностику від перших днів після народження дитини. Висока якість зображення дозволяє детально візуалізувати  анатомічні особливості серця та їх вплив на кровообіг, що допоможе кардіологу обрати тактику щодо лікування та корекції вади.

За допомогою пульсоксиметрії можна виявити так звані «сині вади серця», при яких в системний кровообіг потрапляє недостатньо насичена киснем кров.

Проведення добового моніторингу ЕКГ (Холтер-ЕКГ) допомагає виявити порушення ритму, які можуть не виявлятись при записі звичайної ЕКГ. Цей метод дає можливість детального аналізу ритму серця впродовж доби, виявити епізоди порушення ритму та вивчити вплив фізичних навантажень на роботу провідної системи серця.

Тредміл-тест може допомогти кардіологу визначити толерантність серцево-судинної системи до фізичних навантажень та виявити порушення ритму що виникають при занятті спортом.

Наші спеціалісти мають великий досвід у сфері дитячої кардіології. А пацієнти з вродженою патологією серця, які вже досягнули повноліття можуть отримати спільну консультацію команди наших найкращих кардіологів.

ПОРАДА ЛІКАРЯ

Скринінгові обстеження новонароджених є важливим етапом початку здорового життя Вашої дитини.

 

На ранніх стадіях можна провести унікальні обстеження, що не можливі у дорослішому віці. Також, на ранніх етапах можна повністю вилікувати наявні патології, які на далі не будуть перешкоджати нормальному розвитку дитинки.

Вчасне звернення до лікаря про допомогу може врятувати життя Вашій дитині чи відвернути важке захворювання.

Ви можете отримати консультацію дитячого кардіолога у Львові або Стрию.

Залиште свій номер телефона. Ми Вам перетелефонуємо
Ольга Пастернак

Лікар-кардіоревматолог, дитячий-кардіолог

Клініка СИМБІОТИКА

Пастернак О_edited_edited.png
Захворювання, що лікує дитячий кардіолог

 

  • Вроджені та набуті вади серця та судин.

  • Різні шуми в серці, які потребують спостереження.

  • Аритмії серця або порушення серцевого ритму.

  • Запальні захворювання серця неревматичної природи: кардити, ендокардити, міокардити, перикардити.

  • Ревматичні ураження серця: кардит, ендокардит та набуті ревматичні вади серця.

  • Артеріальна гіпертензія та гіпотензія – високий та низький артеріальний тиск.

  • Вегето-судинна дистонія, або синдром вегетативної дисфункції.

  • Міокардіодистрофії, що супроводжуються слабкістю серцевого м'яза.

  • Пороки розвитку та захворювання кровоносних судин.

Захворювання що лік дит кардіолог
Симптоми кардіологічних захворювань у дітей


Для дитячої кардіології характерні такі симптоми:

  • Блідість і синюватий колір шкіри (особливо носогубного трикутника), нігтів, губ та інших видимих слизових оболонок у дитини.

  • Відставання у зростанні та розвитку, порівняно з однолітками.

  • Хворобливість, часті застудні захворювання та їх ускладнення.

  • Поява у немовляти поту на лобі під час годування, швидка стомлюваність, відмова від грудей.

  • Задишка при фізичному навантаженні, схильність до пасивних ігор.

  • Скарги на біль і «муркотіння» в області грудей, сильний стукіт і завмирання серця.

  • Часті скарги на головний біль та запаморочення.

  • Непритомність та переднепритомні стани.

  • Деформація грудної клітки: увігнута грудина та округле випинання в ділянці серця.

  • Субфебрилітет, ломота та біль у суглобах після перенесеної ангіни або фарингіту.

Симптоми кардіо у дітей
bottom of page