top of page
Головна КардіохірургіяДефект міжпередсердної перегородки

Дефект міжпередсердної перегородки

Тарас Рудик.jpg

Тарас Рудик

кардіохірург

Зміст статті:

Дефект МПП

Дефект міжпередсердної перегородки.

В нормі міжпередсердна перегородка не повинна мати у собі ″дірок″, тобто має бути герметичною. Проте, коли ми були в утробі своєї матері, всі ми мали ″віконечко″ у цій перетинці.

Міжпередсердна .png

Така особливість нашого кровообігу. Після народження цей отвір закривається у 75% людей. Решта вимагає операційного лікування – операції на серці по закриття цього дефекту. 
 

В клініці Симбіотика ми робимо такі операції на серці малоінвазивно: не розрізаючи грудну клітку.

 

Доступ до серця відбувається через невеликий міжреберний розріз, без розрізу грудної клітки.

Що таке пластика МПП

Що таке операція з пластики дефекту міжпередсердної перегородки? Які її особливості?

Операція полягає у зашиванні дефекту (дірки) у міжпередсердній перегородці. Відновивши герметичність перегородки, ми ліквідовуємо патологічний потік крові між передсердями (в нормі його не повинно бути). 

 

Операція виконується малоінвазивно (без розрізу груднини). Доступ до серця здійснюється через невеликий міжреберний розріз. Операція проводиться в умовах штучного кровообігу.

 

Якщо отвір в перегородці великий, то для його закриття використовується латка з перикарда, якщо ж отвір невеликий, тоді просто зшиваються його вільні краї.

Міжпередсердна 3.png
Операція МПП

Що ми очікуємо від операції.

Для розуміння ефекту від операції з ліквідації дефекту міжпередсердної перегородки потрібно знати, що в людському організмі є два кола кровообігу: велике і мале.

 

По малому колу кровообігу кров рухається від серця до легень (де відбувається збагачення  киснем) і вже збагачена киснем кров  повертається до серця.

 

По великому колу кровообігу кров рухається до органів, віддає їм кисень та поживні речовини та повертається. Цикл кровообігу розпочинається заново. Ці два кола не змішуються між собою.

Через дефект у міжпередсердній перегородці відбувається змішування крові з цих двох кіл. Тобто, кров потрапляє із лівого передсердя (де є вищий тиск) у праве. Це означає, що частина збагаченої киснем крові ″змінює″ свій правильний маршрут. Замість того, щоб потрапити у велике коло кровообігу і ″роздати″ кисень та поживні речовини, кров повторно (через патологічний отвір)  потрапляє назад  у мале коло кровообігу. Це не тільки приводить до обкрадання організму, а й до перевантаження правих відділів серця.

 

Як правило, цю ваду оперують в дитинстві. Якщо цього не зробити, то від цього може страждати розвиток дитини. А вона може не знати, як описати задишку (нестачу повітря), відтак вада може залишатися невиявленою тривалий час.

 

У дорослому віці люди з такою вадою втрачають якість життя через задишку. А майбутнім мамам, у яких є дефект міжпередсердної перегородки, важливо пам'ятати про підвищені ризики під час вагітності та пологів.

 

У пізньому віці пацієнти з неоперованими дефектами можуть набути ускладнення цієї вади у вигляді тяжкої легеневої гіпертензії, що, як правило, може стати уже протипоказом, перешкодою до операції на серці для корекції цієї вади.

Отже, як ми бачимо, існує дуже багато різноманітних ефектів від своєчасно зробленої операції: від профілактики затримки розвитку у дітей, до якісного життя без задишки у дорослому віці, а для жінок - можливості виносити та народити здорову дитину.

  • 15-ть років стажу роботи кардіохірургом
  • лікар - кардіохірург вищої категорії
  • понад 1500 успішно проведених операцій на серці
  • володіє методикою мініінвазивної хірургії серця
  • дійсний член Європейської асоціації кардіохірургії
Тарас Рудик
Кардіохірург, медичний директор ТОВ "Клініка СИМБІОТИКА"
%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%81_edited.pn
Ризики операції МПП

Які є ризики операції з пластики дефекту міжпередсердної перегородки?

Ця операція має мінімальні ризики при вчасній діагностиці дефекту міжпередсердної перегородки.

 

У  випадках запізнілого звернення до медиків, може виявитися тяжка легенева гіпертензія, яка може стати перешкодою для операції. Патологія діагностується фаховим кардіологом під час ЕХО-серця.

Відповідно до світових стандартів доказової медицини, ми обчислюємо ризики операції на серці у кожному окремому випадку за допомогою euroSCORE II.  Це міжнародний спеціалізований калькулятор можливих ризиків кардіохірургічних втручань, куди вносяться анонімні медичні дані хворого.

 Після аналізу та обробки медичної інформації, ми отримуємо відсоткове значення різноманітних можливих ризиків операційного втручання та обговорюємо це з пацієнтами та їх родинами.

Реабілітація МПП

Реабілітація

 

Після мініінвазивної операції практично відсутня спеціальна реабілітація. Після виписки зі стаціонару, що відбувається переважно до тижня після операції, людина може повертатись до попереднього способу життя. Немає потреби в сторонньому догляді та допомозі членів сім’ї. Пацієнт може продовжити займатися улюбленими заняттями, роботою, бізнесом, фізкультурою, тощо.

bottom of page