top of page

Артроскопічна стабілізація колінного суглоба - це малоінвазивна методика відновлення функцій суглоба, яка передбачає відтворення анатомії передньої хрестоподібної зв'язки.

У Клініці Симбіотика операцію проводять досвідчені травматологи-ортопеди. Відділення має у своєму розпорядженні сучасне ендоскопічне та мікрохірургічне обладнання, яке дозволяє хірургам проводити маніпуляції з максимальною точністю.

дата оновлення:  17/10/2022

Артроскопічна стабілізація суглоба

Операція артроскопічна стабілізація суглоба у Клініці Симбіотика

01

Оптимальний результат лікування

Наші лікарі супроводжують пацієнта від першого візиту до повного закінчення лікування, що забезпечує якнайшвидше повернення повноцінної фізичної активності.

02

Безпека

Зв'язку реконструюють із застосуванням власних тканин пацієнта, що унеможливлює відторгнення трансплантату.

03

Гарний косметичний ефект

Усі маніпуляції виконують через невеликі проколи, тому після операції пацієнт не має рубців.


 

Показання до проведення операції

Показаннями для операції є:

  • порушення цілісності зв'язки;

  • свіжі та застарілі травми хрестоподібної зв'язки.


Передня хрестоподібна зв'язка фіксує гомілку і захищає від руху вперед та всередину. Суглобовий елемент стабілізує суглоб, що забезпечує широкі функціональні можливості.


Ушкодження передньої хрестоподібної зв'язки є однією з найпоширеніших травм коліна. Розриви та розтягнення виникають в результаті прямого (удари) або непрямого впливу на зчленування або гомілку. Високий ризик пошкодження зв'язки виникає при рухах, що крутять, на одній нозі – коли стегно зміщується вбік, а стопа залишається на місці, а також при стрибках, різких рухах нижніми кінцівками (наприклад, ривок на початку бігу).


Втручання не проводять за наявності гнійно-запальних змін у ділянці коліна, а також у період загострення хронічних захворювань.

Підготовка до операції

Передопераційне обстеження дозволяє виявити протипоказання до хірургічного лікування, а також супутні захворювання, здатні вплинути на результат операції.


Підготовка до артроскопічної стабілізації суглоба включає 3 етапи:

  • Лабораторне обстеження. Проводять комплексні аналізи крові та сечі, у деяких випадках може знадобитися аналіз синовіальної рідини із суглоба.

  • Інструментальне обстеження. Виконують рентгенографію та УЗД суглоба, а також ЕКГ. За потреби призначають УЗД внутрішніх органів.

  • Консультації лікарів. Перед операцією пацієнта оглядає анестезіолог та підбирає оптимальний метод знеболювання. Візити до інших фахівців знадобляться при виявленні супутнього захворювання.


Повне обстеження перед операцією допомагає уникнути ускладнень, забезпечити пацієнту безпеку та створити умови для гладкого перебігу післяопераційного періоду.

Техніка проведення операції

Доступ - через порожнину колінного суглоба

Метод анестезії – на розсуд анестезіолога

Тривалість операції – 30-60 хвилин

Час перебування у стаціонарі - 2 - 3 дні

Вид анестезіологічного посібника (місцева або загальна) або анестезія кожному пацієнту підбирається індивідуально залежно від супутніх захворювань.


Артроскопічна стабілізація колінного суглоба проходить у кілька етапів:

Вивчення суглоба. У порожнину колінного зчленування вводять артроскоп. Лікар наочно бачить суглобові елементи на моніторі під багаторазовим збільшенням, оцінює їхній стан і цілісність.

Підготовка ділянки під трансплантат. За допомогою спеціальних інструментів видаляють залишки пошкодженого зв'язування.

Підготовка автотрансплантату. Для заміни зв'язки використовують власні сухожилля пацієнта, які вводять у порожнину колінного суглоба, фіксують у кісткових каналах дома передньої хрестоподібної зв'язки з урахуванням сили натягу.


Результати операції

В результаті втручання відновлюється стабільність, біомеханіка та функції колінного зчленування. Пацієнт отримує можливість вільно пересуватися та виконувати активні рухи кінцівками. Застосування артроскопічної методики проведення операції забезпечує високу точність дій хірурга та виключає серйозні пошкодження навколишніх тканин. Низька травматичність втручання у рази зменшує терміни реабілітації та робить період відновлення більш комфортним для пацієнта.

Записатись на  консультацію до лікаря? >>>

Реабілітація після хірургічного лікування

Стаціонарне спостереження триває 2-3 дні. У цей період пацієнт одержує медикаментозне лікування.


Прооперовану ногу не можна навантажувати, тому пересуватися рекомендується на милицях. Бажано забезпечити кінцівки спокій і можливість тримати ногу в піднесеному положенні, що запобігає появі набряків.


З 3-4-го дня рекомендовано лікувальну фізкультуру – вправи для розробки кінцівки. Після зняття швів (8-14-ті дні) можливе проведення фізіотерапевтичних процедур.


Через 3 тижні можна ставати на оперовану ногу. Повне фізичне навантаження (пересування без тростини) дозволене через 2 місяці. Заняття спортом допускаються через 6-8 місяців.

bottom of page