Головна › Ортопедія і травматологія> Артроскопія
Артроскопія
Артроскопія – це ендоскопічне втручання у порожнину суглоба, яке може переслідувати діагностичні та лікувальні цілі.
Такий метод дозволяє наочно оцінити патологічний процес та місце ушкодження, щоб скласти найбільш раціональну програму оздоровлення.
У Клініці Симбіотика артроскопія виконується із застосуванням експертних артроскопів. Процедура успішно проводиться протягом багатьох років, регулярно впроваджуються передові методики, спрямовані на відновлення суглобової функції.
Переваги лікування в Клініці СИМБІОТИКА
01
Кваліфіковані лікарі
Травматологи-ортопеди нашої клініки постійно проходять стажування у провідних клініках світу. Це дозволяє надавати високотехнологічну допомогу пацієнтам на батьківщині. Для отримання якісного інноваційного лікування більше не треба виїжджати за кордон.
02
Сучасне обладнання
У клініці встановлені сучасні артроскопи. Така апаратура має високу роздільну здатність для виявлення патологічного процесу на ранніх стадіях, а широкий функціонал дозволяє проводити різні лікувальні маніпуляції.
03
Персоніфікований підхід
Організм кожного пацієнта є унікальним. З урахуван ням цього будується програма діагностичного пошуку та лікування. Лікарі підбирають індивідуальні дози знеболювальних та інших препаратів. А це сприяє кращому результату оперативного втручання.
Особливості артроскопічних операцій
Лікувальна артроскопія – це малоінвазивне втручання, що допомагає вирішувати низку суглобових проблем (надмірне розростання тканин, травматичне ушкодження структур, видалення сторонніх тіл тощо). Завдяки цим маніпуляціям пацієнт у короткі терміни отримує можливість відновити втрачені функції кінцівки.
Артроскопія рекомендується у таких випадках:
-
неясна причина «суглобових» скарг, що з'явилися;
-
травми зв'язок та сухожилля;
-
вивих та підвивих надколінка;
-
наявність сторонніх тіл у суглобовому зчленуванні;
-
запальний процес;
-
дегенеративні захворювання суглоба;
-
переломи усередині суглоба;
-
неінфекційний некроз суглобової голівки кістки.
Подібні операції здебільшого не вимагають застосування загального наркозу. Усі дії лікар робить після проведення місцевої анестезії. Особливо значним пацієнтам додатково може застосовуватися седація. Іншими перевагами операції є мала травматичність, хороший косметичний результат, швидке відновлення рухливості суглоба та низька ймовірність ускладнень.
Після діагностичної артроскопії дозволяється відразу відразу повернутися до звичного способу життя. Після лікувальних маніпуляцій потрібний нетривалий період реабілітації.
Діагностична артроскопія
Діагностична артроскопія надає лікареві можливість детально оглянути порожнину суглоба та її структури зсередини. У хворий суглоб вводиться тубус зі спеціальним приладом освітлення, на екран виводиться збільшене зображення.
Діагностична артроскопія є незамінним методом виявлення наступних захворювань та станів:
-
синовіт – запалення синовіальної оболонки, що вистилає суглоб зсередини;
-
гемартроз – скупчення крові у суглобовій порожнині;
-
екзостози - кісткові розростання, що утворюються в місці зчленування суглобових кінців кістки;
-
подагричне ураження суглоба;
-
внутрішньосуглобові спайки та рубці;
-
деформує ураження суглобового хряща (остеоартроз);
-
ураження меніска;
-
розрив зв'язок та сухожиль (повний та неповний);
-
підвивих суглоба і т.д.
Діагностична артроскопія широко використовується не тільки на етапі первинного обстеження пацієнта, коли необхідно визначити тип патологічного процесу та його поширеність. Метод також активно застосовується з метою оцінки динаміки стану внутрисуставных структур і натомість проведеного лікування.
Що ми лікуємо
Артроскопічне лікування дозволяє впоратися із багатьма патологічними процесами на незапущених стадіях. Цей вид допомоги займає проміжне положення між консервативними заходами та класичними хірургічними втручаннями, які застосовуються при травматичному, дегенеративному та запальному ураженнях суглобових структур.
-
Розрив / пошкодження меніска
-
Розрив зв'язок
-
Руйнування суглобових хрящів (хондромаляція)
-
Імпіджмент-синдром (синдром стискання суглобів)
-
Розсікаючий остеохондрит (хвороба Кеніга)
-
Нестабільність суглоба
-
Звичний вивих плечового суглоба
-
Адгезивний артрит («Заморожене плече»)
-
Плечолопатковий періартрит
Які операції ми проводимо
Кваліфіковані травматологи-ортопеди проводять артроскопічну діагностику та лікування за будь-яких патологічних процесів. Обстежити та лікувати у такий спосіб можна середні та великі суглоби. Вид та обсяг операції визначається характером захворювання.
-
Артроскопія колінного суглоба
-
Артроскопія плечового суглоба
-
Артроскопічна пластика зв'язок
-
Артроскопічна стабілізація суглоба
-
Артроскопічний шов
Підготовка до операції
Підготовка до артроскопії – стандартна. Включає передопераційне обстеження:
лабораторний етап – загальноклінічний аналіз крові та сечі, біохімічне дослідження крові, визначення групової та резус-приналежності, оцінка згортання активності крові;
інструментальний етап – рентгенографія та ультразвукове сканування ураженого суглоба, електрокардіографія;
консультативний етап – огляд анестезіолога, терапевта та лікуючого травматолога.
Передопераційне обстеження дозволяє оцінити можливі анестезіологічні та хірургічні ризики. Знаючи їх, скласти програму попередження та сприяти гладкому перебігу операції та післяопераційного періоду.
Артроскопія проводиться натще, тому останній прийом їжі має бути за 8-12 годин. Пальцям, що палять, рекомендується за кілька днів утриматися від цієї шкідливої звички.
Доступ через 3-ри точкових проколи
Анестезія
місцева
Час операції -
до 60 - хв.
Перебування в стаці-онарі до 2-х днів
Техніка проведення
Після місцевого знеболювання травматолог-ортопед робить на шкірі хворого суглоба 2-3 невеликі проколи, через які вводить тубус ендоскопа. На екрані з'являється збільшення суглобових структур. Лікар детально оцінює характер патологічного процесу та його локалізацію. У цьому діагностична артроскопія закінчується, а інструменти витягуються. На маленькі рани накладається по 1 шву, вони закриваються стерильними пов'язками.
Якщо ж артроскопія має лікувальні цілі, то після детального обстеження суглоба визначається обсяг майбутнього втручання. Це може бути видалення зруйнованих кістково-хрящових тканин, висічення екзостозів, пластика пошкоджених структур, видалення запального випоту, прицільне ведення лікарських препаратів тощо.
Реабілітація після артроскопічної операції
Пацієнтам із групи інфекційного ризику призначаються протимікробні препарати до 5-7 днів. За наявності больового синдрому застосовують анальгетики.
Після лікувальної артроскопії рекомендується постільний режим. З ліжка дозволяється вставати на 2-3 добу, причому проліковану кінцівку треба щадити - ходити з ходунками або милицями, уникати надмірного згинання-розгинання в суглобі.
Лікар проінформує, коли можна розширювати спектр фізичної активності. Після періоду знерухомлення показаний масаж, лікувальна фізкультура та фізіопроцедури для тренування м'язової пам'яті.
У Клініці Симбіотика травматологи-ортопеди супроводжують своїх пацієнтів від початку лікування до повного одужання. Проводяться стандартні обстеження, що дозволяють оцінити ефективність проведеного лікування, у разі потреби – доповнити його потрібними процедурами. Все це дозволяє комплексно оздоровлювати пацієнта та сприяти максимально можливому відновленню втраченої функції кінцівки. Звертайтесь до найкращих лікарів, щоб вести активне життя!